Brand:

Profarma Fasdol Ibuprofen 75 mg x 10 Suposto

347,00 L

Ingredients + -

Active Substance: Ibuprofen. Për detaje të plota , kontrolloni në paketim.

SKU: d3dc5ff9416c Categories: , , Tags: , , Brand:

Description

Supozitorë 75 mg

Fasdol përmban si lëndë vepruese ibuprofen. Ibuprofeni është një derivat i acidit propionik me veti antiinflamatore , analgjezike dhe antipiretike.

Ibuklin përdoret në:
– dhimbje të lehta deri mesatare;
– temperaturë;
– dhimbje dhe inflamacion të indeve të buta të dëmtuara;
– dhimbje dhe inflamacion në sëmundjet reumatike si artriti idiopatik juvenil;
– temperaturë , pas vaksinimit të fëmijëve.