Brand:

Profarma Fasdol Ibuprofen 150 mg x 10 Suposto

390,00 L

Ingredients + -

Active Substance: Ibuprofen. Për detaje të plota , kontrolloni në paketim.

SKU: d6736cfb7334 Categories: , , Tags: , , Brand:

Description

Supostet Fasdol 150 mg përmbajnë Ibuprofene,Ibuprofeni është një derivat i acidit propionik me veti antiinflamatore , analgjezike dhe antipiretike. Ibuklin përdoret në: dhimbje të lehta deri mesatare , temperaturë , dhimbje dhe inflamacion të indeve të buta të dëmtuara , dhimbje dhe inflamacion në sëmundjet reumatike si artriti idiopatik juvenit , temperaturë , pas vaksinimit të fëmijëve.